0 0
Patate me Pana, Djathe dhe Mish

Ndaje me shoke

Ose kopjoni dhe dergoju shokeve kete adrese

Perberesit

Racione
10 patate
400 ml pana
400 ml qumesht
250 gr djathe
300 gr djathe

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Patate me Pana, Djathe dhe Mish

  • 45
  • Per 4 Vete
  • Mesatare

Perberesit

Si Gatuhet

Perhape
( 266 vizita, 1 sot )

Hapat

1
Kryer
2-3 min

Grihen patatet ne forme rrumbullake dhe skuqen sa te zbuten pak, afersisht per 2-3 minuta.

2
Kryer
5 min

Skuqet mishi dhe vendoset mbi patatet.

3
Kryer

Ne nje ene tjeter hidhet qumeshti dhe pana, rrihen sa te trashen dhe atehere vendosen se bashku me djathin e grire derisa te mbulojne te gjithe taven e pjekjes.

4
Kryer
20 min

Pjeken derisa te mpiksen ne rreth 200 celcius. Behet gati per rreth 20 minuta, sepse patatet dhe mishi jane thuajse te gatuar para pjekjes.

Vleresimet e Recetave

Akoma nuk ka vleresime /komente per kete recete, jeni te paret; lini opinionin tuaj per te!