0 0
Pasta me domate (Pasta al Pomodoro)

Ndaje me shoke

Ose kopjoni dhe dergoju shokeve kete adrese

Perberesit

Racione
400 gr makarona
4 garuzhde salce domate
50 gr gjalpe
sipas deshires kripe
disa gjethe borzilok
maje luge sheqer

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Pasta me domate (Pasta al Pomodoro)

  • 25
  • Per 4 Vete
  • E Lehte

Perberesit

Si Gatuhet

Perhape

( 247 vizita, 1 sot )

Hapat

1
Kryer

Ne nje tenxhere me 5 litra uje te vluar hedhim makaronat.

2
Kryer

Ne nje tigan hedhim salcen, kripe sipas deshires, nje gote uje, dhe nje maje luge kafe sheqer. E vendosim ne zjarr te larte.

3
Kryer
6-7 min

Pas 6-7 minutash si te jete shterrur salca pak hedhim gjalpin dhe borzilokun.

4
Kryer

Kullojme makaronat te cilat duhet te jen pak te forta (sipas deshires) dhe perfundojme zierjen e tyre ne tigan me salce .

5
Kryer

I perziejme deri sa salca te marri densitetin e vet me makaronat. Sipas deshires mund te hedhim edhe djathe si Parmigiano Reggiano ose Grana Padano.

Vleresimet e Recetave

Akoma nuk ka vleresime /komente per kete recete, jeni te paret; lini opinionin tuaj per te!