0 0
Klife

Ndaje me shoke

Ose kopjoni dhe dergoju shokeve kete adrese

Perberesit

Racione
2 veze
600 gr miell
1 filxhan sheqer
50 ml vaj
pak kripe
pak tharme buke

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Klife

  • 75-80 minuta
  • Per 2 Vete
  • E Lehte

Perberesit

Si Gatuhet

Perhape
( 213 vizita, 1 sot )

Hapat

1
Kryer
60 min

Zihet brumi duke i bashkuar te gjithe perberesit se bashku dhe lihet per nje ore per te ardhur.

2
Kryer
2 min

Pas nje ore, hapet brumi nje nje pete te madhe dhe ndahet ne forma trekendeshi.

3
Kryer
15-20 min

Pershtillen trekendeshet dhe futen ne furre per 15-20 minuta @ 200 grade.

Vleresimet e Recetave

Akoma nuk ka vleresime /komente per kete recete, jeni te paret; lini opinionin tuaj per te!