Torte e zez

Summary

Yield4
Source

e mora kete ne knacien e gatimit

Prep Time10 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

Pregaditeni kete se eshte me e mire se kto tjerat qe i kan shenu

Ingredients

  • 3 vez
  • 3 lug sheqer
  • 3 lug vaj
  • 300 gr chokolat
  • 1 peciv
  • 3 filxhana qumshte

Instructions

3 vezt i qet me ni tenxgjere dhe 3 lug vaj edhe 1 peciv dhe i perzin me mikser ose me lug dhe e futim ne furr.Marrim ni tav e qesim 3 filxhana qumsht dhe 300 gr chokolat dhe i shtojm pak uj dhe e hjekim prej furres torten dhe e lyem me cholollat

Notes

kjo recet shkon me nje kafe te nxet