Diaspora

Tortë me shampon fairy

Marrim nje pecivdhe nje vanill,tepsien me vaj dhe hedhim brumin e pergaditur me vez dhe qumsht pastaj brumit i shtojm nje pik fairy per te dizenfektuar bakteriet dhe pak sod(nese keni ariel eshte e preferuar) pastaj shkoni dhe e puthni gjyshen tuaj qe don e maron shup ne midis te oborrit dhe recepta eshte gati per ta ngrene, ju beft mir

Your rating: None Average: 3.5 (24 votes)

Paste me Ton

Nje recete shume e lhte dhe e shpejte

Your rating: None Average: 3.3 (134 votes)

Indianka

1.Mill
2.shiqer sa dush
3.3-4 ve
4.1-peciv
5.500 gr arra
6.kakao

-Ne nje en te thell hedhim miell,peciven dhe vet.i perzijem derisa te fitohet masa.pastaj hedhim shiqer dhe e perziejm.hedhim arrat dhe kakaon dhe ii perziejm.pastaj masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe e fusim ne furr ne tem.150.Ket torte mund ta zbukurojm me pem sipas deshire.

-Ju preferoj qe pas kesaj torte ta pini nje vilgjan kafe.

Your rating: None Average: 3.9 (93 votes)

Tort cigane

eshte nje embelsir shum e shishme

Your rating: None Average: 3.2 (364 votes)

Rosto gici ne Sfoliate

Eshte nje recete qe perdoret si pjate e dyte

Your rating: None Average: 4 (31 votes)

Shpageti boloneze

jan shum te shijshme dhe behen leht

Your rating: None Average: 2.9 (70 votes)

pop kek

shum e shpejt dhe shum e shishme

Your rating: None Average: 3.9 (49 votes)

Patate me mish e me perime

Kjo esht recet e shijeshme dhe e shpejt

Your rating: None Average: 3 (121 votes)

Marshmallof tort

embelsir

Your rating: None Average: 2.7 (15 votes)

Makarona me perime dhe salcice te fresket

kjo eshte nje recet e shpejt dhe e shishme italiane

Your rating: None Average: 3.6 (74 votes)
Syndicate content