Trofte me vere

Summary

Yield
Source

gjyshja

Prep Time10 minutes
KategoriaFruta Deti
RajoniVeriu
RastiDreke

Description

Kjo eshte nje recete pa yndyre,nga Shkodra.

Ingredients

  • 5 trofa mesatare
  • majdanoz te grire 3 tufa
  • mende e njome,3 tufa
  • piper i zi
  • kripe
  • 2 kokrra limon
  • vere e kuqe
  • hudhra

Instructions

Ndahen troftat ne fileta,seciles i hidhet kripe,piper,dhe shtrohen ne tave,ju hidhet lengu i limonit,hudhra te grira,dhe majdanozi e mendra e grire imet.Ju hidhet vere e kuqe sa te mbulohet peshku,mbydhet tava me kapak dhe futet mu pjek.

Notes

Veren e kuqe e pin peshku,ju mund te pini vere te bardhe,nje sallate dhe me lepi gishtat.Ju bafte mire,nga Nada.

Your rating: None Average: 4.4 (28 votes)