Torte tiger

Summary

Yield
Source

mami

Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

shum e mir dhe e shpejte

Ingredients

  • 5 filgjana sheqer
  • 2 filgjana vaj
  • 2 peciva
  • 4 filgjana uje te ftofte
  • 4 vez
  • 30 lug miell

Instructions

Tunden 4 vez me 5 filgjana sheqer mir ja qet 2 filgjana vaj 2 pecivat i tun 3 minuta,30 lug miell tani ja qet 4 filgjana uje te ftofte tunden deri te trashen,i ndan ne dy bruma njarit brum ja qet kakaon tjetrin e len te bardhe e merr tepsin me dy duarte e qet brumin deri te formohet forma e tortes tiger,mbasi te pjeket ja qet shllagin,,,

Notes

ju bofte mir provoni nuk deshprohni eshte shum e mir per te gjitha moshat e lete klm,,

Your rating: None Average: 2.9 (108 votes)