Torte me puding vanille

Summary

Yield
Source

nena

Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

kjo recet esht shume e leht dhe e shpejt per pregatitje

Ingredients

  • 6 pudinga nga vanilja
  • 300 gr keks i bluar
  • 300 gr arra te coptuara
  • 300 gr kokos
  • 1 1/2 margarin
  • 1 1/2 liter qumsht
  • 5 banane
  • 100 gr rrush te terun
  • 1 got sheqer

Instructions

E vlon qumshtin pastaj e qet pudingun me sheqer dhe e perzin deri te trashet pudingu pastaj margarinen e nrydh me sheqer bashk dhe ja qet pudingut pastaj pudingun e ndan ne 3 vende:
1-pjesa e par pudingu me keska
2-pseja e dyt pudingu me arra dhe rrush te terun
3-pjesa e tret pudingu me banane dhe kosos
dhe i qet ne tepsi me rend se pari 1,2,3 dhe pastaj i qet kokos per zbukurim ju beft mir!

Notes

une ket recet e pregatis shum shpesh se esht shume e shijshme dhe shkon shum mir me qaj ose lengje.

Your rating: None Average: 4.3 (36 votes)