Torte me keksa te bluar

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

keksa te bluar,kokos,arra,gjalpe,sheqer,uje dhe qokollade.

Ingredients

  • 2 gota uje
  • 1/2gjalpe
  • 1 gote sheqer
  • 200 gr keksa te bluar
  • 1 kokos
  • arra
  • 1 qokollad per gatim

Instructions

Se pari e shkrijme gjalpin me 2 gota uje,pastaj ia shtojme 1 gote te ujit sheqer dhe i leme derisa te shkrihen,ne nje ene tjeter bejme gati keksat bluar me kokos dhe arra,ketyre te fundit ia shtojme qokolladen e shkrire per gatim,pastaj shtojme edhe gjalpin me uje dhe sheqer te shkrire dhe i perziejme te gjitha se bashku.I veme ne nje ene te rrumbullaket,dekorohet me krem per torta,dhe ftohet ne frigorifer.Ju befte mire!

Notes

Ne e pergadisim mjaft shpesh kete lloj torte pasi qe eshte mjaft e thjeshte dhe e lehte per ta bere.Une preferoj leng vishnje me kete lloj embelsire.

Your rating: None Average: 3.5 (138 votes)