Torte me keksa

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

eshte e bardh mekokos

Ingredients

  • 1kg keksa qfare te deshironi
  • gjysmkutie zhele
  • llokuma
  • topsa
  • gjusm kg banane
  • 1 kokos
  • 2 pudinka
  • 1shllag

Instructions

se parii ndajm keksat ne gjysma te imta ne neje en te badhe pstj grijm zjelet pastaj bananet dhe topsat ia shtojm 1 kokos dhe i vlojm ne qumesht pudinkat dhe ka hudhim enes pasta e lyejm me shllag dhe permbi kokos pastj e futim ne frigorifer .Jubefte mire

Your rating: None Average: 3.6 (41 votes)