Torte me Biskota

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

kjo eshte nje embelsir qe gatuhet ne gjakov

Ingredients

  • 1kg biskota(katerkendeshe)
  • 1 puding
  • 1 shllag
  • 1 kg banane
  • coca cola
  • 900 gr qumesht

Instructions

se pari e pergatisim pudinkun pastaj i redisim biskotat nje rend dhe i lyejme me cocacola pastaj ia qesim pudinkun dhe bananet e prera ne copa te holla.Pastaj ja qesim edhe nje rend biskota (te njejten procedur)dhe ne fund pasi ja qesim pudinkun bananet ja qesim shllagun permbi dhe e dekorojm me fruta sipas deshire

Notes

kjo recet shkon me gjethqka zakonisht eshte e mir qdo dit por me shum preferohet per festa(per bajram)

Your rating: None Average: 3 (36 votes)

azra

nuk po di nuk pom me duket edhe dhum eveshtir kete recet mund ta ket ditur edhe kushdo tjeter
per mua nuk ehste emire :s

po po

po po per cilen recet ???????????

ju lutem ma pra noni mesazhin

sorry plic

hi

mendoj qe asht e mir.

hawga

po e mir ju lum dora kush e ka shkru ket recet