torte me banane

Summary

Yield
Source

shum e mir

Prep Time1 hour
KategoriaEmbelsire
RajoniTradicionale
RastiCdo Rast

Description

Shum e lehte e shishme shum

Ingredients

  • pete te bleme margarin zhele
  • keksa shllag banane qumsht

Instructions

I shtypim keksat pastaj ne vem margarinen ne shporet me qumsht pastaj e hekim nga zjarri e i qesim keksat e bluar dhe kakaun e shtrejm ne tepsi e permi i shtojm shllag dhe zhele.

Notes

Po mund ti shtojm edhe arra ne keksa edhe kikirika dhe rrush te that sipas deshires

Your rating: None Average: 4.4 (5 votes)