Torte me banane

Summary

Yield
Source

vet

Prep Time10 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

kjo eshte torte e kosoves e pejes

Ingredients

  • bleni 3 kore te gatshme ngjyr qokollade
  • 2 pako mousse te vanilles
  • 3 banane
  • lajthia te bluara (krokant hasselnüss)

Instructions

i mer keto 3 korre i lyn nje nga nje me leng te pemve po mendoj me sok tani e perzin ket Mousse me sahne edhe i lyn nje nga nje ne mes te dy korreve i qet bananet e prera ne form rrumbullake mandej e qet korren e fundit dhe e lyn krejt me ket mousse krejt torten edhe anash e ne fund ja qet lajthiat e bluara (krokant hasselnüsse) shum e mir osht

Your rating: None Average: 4 (8 votes)