Torte me Banana

Summary

Yield
Source

nga nje liber gatimi

Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

ne form rrolade

Ingredients

  • 1 margarin
  • 1 kg keksa te bluar
  • nje lug kaku
  • nje filgjan sheqer
  • nje got qumsht
  • 1 vez
  • 1 kg banane

Instructions

se pari vendosim nje tengjere ne zjarr dhe shkrim margarinen pasi te shkrihet margarina hedhim keksat e bluar perzem me lug mir pastaj shtojm nje lug kakau qe te merr ngjyr nje filgjan sheqer nje got qumsh dhe nje vez.

perziem mir pasi e kemi perzier mir marrim nje folie e hapin ne tavolin dhe perhapim perzirjen dhe qesim 2 bananet ose sipas gjatsis si doni dhe e vendosim mbi perzierje e rrotollojm e bejm ne form te rrolllades pastaj dhe te dyten dhe e lem ne figorofer deri sa te ftohet sipas deshires dhe presim ne cop ju beft mir

Notes

shum e shishme e let dhe e perkryer

Your rating: None Average: 3.7 (152 votes)

tungi

shum mirrrrrrrrrrrrrr

e mir

nuk di po e mir
e kam kerkuarishte shum e let dhe gjera pak
tung
klm

role

7 luge sheqer,7 veze,7 luge miell,1 pecivo,1 vanil sheqer,

tung

shum mir

e shishme

mendoj sedo te ishte e mir mirpo do ta themkur ta kerkoj hhehehehehe

linda osmani

kjo recete eshte shum e shijshme vertet un e adhuroj shum

shum shum e embel e shishme per merak

shum shum e embel e shishme per merak

shum e mir te koka kjo

shum e mir te koka kjo torte komplimenta

aridona

shum shum e mir e shkelqyer mua po me pelqen me te vertet e shpejt e leht dhe e shijshme :d

hona

shum t'mira kto recepta

embelsir

esht e shijshme pergatitet leht