Torte e shpejte

Summary

Yield
Source

e kom marr nga nje liber i imi

Prep Time45 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

Torte e shpejte me kakao, cokolate e vanilla

Ingredients

  • 1 kg keksa te bluar
  • 2 gota te ujit shiqer
  • 1 paqet kakao
  • 2 gota te ujit me uj
  • 1 paqet sheqer vanile
  • 2 veze
  • 2 pudinga çokolate
  • 1shllag
  • kokos

Instructions

E marrim nje en te fell dhe i vendosim keksat e bluar pastaj me nje en tjeter e vendisim 2 vez dhe i rrahim mir pastaj shtojm sheqer vanilen edhe sheqerin dhe i perzijm mir dhe e shtojm te keksat e bluar dhe e perziejm mir pastaj ne en shtojm edhe kakaon dhe e perziej mir me lug apo me dor pastaj e shtojm edhe dy gotat me uj nese nevoitet mundesh edhe me shumë e perziejm deri sa te bohet nje masë dhe e vendosim me nje tabell te rrumbullaket dhe e ngjesjim me dot deri sa te bohet nje mas e rregullt?

Notes

permbi e lujm me pudink mir ne gjdo an♪7 dhe me shiring e bejm formen si te dojm me shllag dhe permbi i shtojm kokos.
Ju beftë mir?

Your rating: None Average: 2.6 (10 votes)