Torte e shpejt

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

kaj asht nje recet mw sherbet e shpejt

Ingredients

  • 3 vezë i perzin me mikser
  • 17 lug shiqer
  • 17 lug qumsht
  • 17 lug vaj
  • 17 lug miell
  • 1 peciv
  • 1 vanil sheqer
  • 3 filgjan arra
  • sherbeti ,1filgjan kafeje uje
  • 1filgjan kafeje sheqer 2 lug kakao

Instructions

vezet me sheqerin i perzijem me mikser deri sa te fiton nje mase te duhur me pas i qesim me rend duke fillu prej qumshtit ngadal duke i perzi me mikser vain,miellin pecivene perzim me miell vanilen si dhe arrat. tepsin e luem me margarin dhe miell dhe e pjekimne 180 grat per 15 minuta deri ne 20 minuta si ta shini qe esht pjek.sherbetin e zihn 3-5 minuta dhe ja shon mbi torte,ju beft mir nese e pergaditni

Your rating: None Average: 3.8 (35 votes)