Tort kosove

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

shum e shishme dhe e lire

Ingredients

  • 6 veze
  • 6 filgjana sheqer
  • 1 peciv 1 vanill
  • 8 filgjana kafeje miell
  • 1 got vaj
  • 1 got qumesht
  • 2 luge kakao nese doni ben edhe kafe

Instructions

6 ve dhe 6 filgjana sheqer i perzien mir me mikser pastaj i hedh edhe 1 got me vaj edhe 1 gote me qumesht i rre prap me mikser pastaj ja hedh miellin dhe e perzien me luge dhe gjysmen e brumit e qet ne tepsi gjysmes tjeter ja qet 2 lug kakao dhe i perzien me lug dhe e shton ne tepsi tek brumi tjeter dhe e pjek pastaj e len te ftohet permbi mundesh mi hedh krem pana mundesh me ly me qokollat etj

Notes

ju befte mir

Your rating: None Average: 3.6 (259 votes)