Thjerza

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaGjelle
RajoniRajon Tjeter
RastiDreke

Description

gjell per nje dreke te shpejte dhe me shum vitamina

Ingredients

  • nje filxhan caji me thjerrza
  • 1 qepe e vogel
  • nje thelpi hudher
  • nje spec i kuq
  • piper
  • krip
  • vaj ulliri 4-5 lug
  • nje sup pule
  • 3 karrota
  • majdanoz dhe uthull keto na duhen per ne fund

Instructions

Marrim thjerrzat e i fusim ne nje tenxhere dhe mbasi te marrin nje vale te mire ja derdhim ujtin e pare i shperlajme mire e mire dhe i mbushim perseri me uje dhe i vejme ne sobe per tu zier pastaj nga ana tjeter te kemi prere karrotat, qepen ,specin dhe hudhren kubik dhe ja shtojme thjerrezave i shtojme dhe kripen nje sup pule, vaj, piper dmth te gjitha duhen te zihen bashke. dheeee para se thjerzat te jene gati shtojme dhe majdanozin e fresket e lejme dhe 10 min dhe gjella eshte gati. dhe ne fund i shtojme uthull sipas deshires ose i shtojme uthull ne pjaten tone ne menyre qe pjesa tjeter qe nuk konsumohet te mos kete uthull

Notes

kjo zokonisht nuk shoqerohet me pije alkolike

Your rating: None Average: 3.9 (160 votes)