Tave mishi me patate

Summary

Yield
Source

nga nena loke

Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaGjelle
RajoniVeriu
RastiDarke

Description

dibra

Ingredients

 • 4 patate
 • 1 patellgjan
 • 2 kunguj gjelle
 • 2 thela hudhra
 • undefined
 • 3 speca
 • erza
 • salce me domate djekse
 • vaj 4-5 lug
 • 1.5 kg mish
 • kripe

Instructions

mer 4 patate ngrij, mer nje patellxhan ngrije, mer 3 speca ngrij
mer 2 kunguj gjelle ngrij 2 thelp hudhra ca erza dhe nje salce me djegse hidhi ne nje tenxhere edhe perzij hidhi vaj edhe krip pasi ti perzish ne tenxhere hidhi ne nje tepsi edhe futi ne furr per 1 ore e gjyse, 1.5 kg mish edhe bej nje pilaf edhe ndaje ne pjat me taven. edhe kaq po ju pelqejti ju befte mire po sju pelqejti mos e hani por jepja qenit.

Your rating: None Average: 4.1 (62 votes)