Tave me Spinaq

Summary

Yield
Source

e kam ditur

Prep Time1 hour
KategoriaGjelle
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

e nxeht

Ingredients

  • 1 kg spinaq
  • 1 filgjan vaj
  • 2 kokrra qep
  • 1 got oriz
  • krip
  • biber i zi
  • biber i kuq
  • 10 vez

Instructions

se pari fergojm vezet hedhi orizin dhe se bashku i hedhim ne spinaq dhe i qesim gjusem litre uj i fusim ne furr nkur te shtjerret i hedhim 10 vez mbi nese kemi me pak anta i qesim me pak vez

Notes

me uj te ftohet

Your rating: None Average: 4.3 (14 votes)