Tave kosi

Summary

Yield
Prep Time1 hour
KategoriaVegjetariane
RajoniShqiperia e Mesme
RastiCdo Rast

Description

e mrekullushme

Ingredients

  • 1 filxhan kafeje oris
  • 5 gota kos
  • 4 kokrra veze
  • 3 gota miell
  • mish qengji 1 kg
  • 3 luge gjalp

Instructions

Pjekim mishin ne tave me pak uje.zverdhim miellin me gjalp.i hedhim lengun e mishit dhe e perziejm.ne ene hedhim kosin vezet e rrahura.i perzijm.lyejm tepsin me gjalp.hedhim orizin.vem ne tav felat e mishit dhe persiper i hedhim masen e pergatitur.siper i

hedhim pak gjalp.e pjekim ne tempratur 250 grad.

Your rating: None Average: 3.8 (49 votes)