Tatli e shpejt

Summary

Yield
Prep Time10 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniDiaspora
RastiFeste

Description

kjo osht nje recet kosovare

Ingredients

  • 3 vezë i perzin me mikser
  • 2 gota sheqer gota te jen te vogla
  • 2 gota vaj
  • 1 pako peciv

Instructions

Te gjitha kto i perzin me nje en me mikser dhe pastaj e trash brumin me miell dhe i ndan format sipas deshires i pjek ne furr temperatura 200 grad duhet te kesh kujdes se pjeken shum shpejt

sherbetin
2-3 gota te ujit sheqer i vlon mir deri sa te trashet sherbeti dhe pastaj tatlia duhet te jet epjekur dhe e ftoft sherbetin ja qet te nxeht dhe i len ashtu deri sa te ftofen dhe mos i mbulu me asgje

Your rating: None Average: 3.7 (121 votes)

Ca eshte peciv?

Ca eshte peciv?