Tatli

Summary

Yield
Source

****

Prep Time15 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

tatli me arra dhe kokos

Ingredients

  • 4 veze
  • 1 gote uji sheqer
  • 1 gote qumsht
  • 1 gote vaj
  • 1 kokos
  • 1 gote arra te grimcuara
  • 1 pecive
  • 12 luge miell

Instructions

vezet dhe sheqeri rrihen mire me luge mbi te hudhet qumshti,vaji,kokosi mielli dhe peciva dhe arrat.perzihen te gjitha me kujdese hudhim te gjith masen ne tepsi te lyer me vaj piqet ne temperature 200°

Notes

preferohet nje kafe

Your rating: None Average: 4 (37 votes)

kjo nuk është tatli por

kjo nuk është tatli por ëmbëlsir e thjesht