Spageta me mish pule

Summary

Yield
Prep Time1 hour
KategoriaVegjetariane
RajoniKosova
RastiDarke

Description

kjo eshte nje recet tradicionale koovare spageti me mish pule

Ingredients

  • shpageta
  • pula ( gjoksi )
  • pure domatje
  • krip dhe piper i zi
  • vaj ulliri (ky sipas deshires, nuk eshte i domosdoshem)
  • qepe 1 kokerr
  • lekure limoni

Instructions

Ne nje ene qesim uje per te vluar ne ate uje qesim krip dhe vaj ne nje tigan qesim vaj ulliri dhee nje kokerr qep pastaj mishin e pules (gjoksin) e prejm ne cpa dhe e qesim ne tigan meqepen e ferguar ne uin e veluar qesim shpagetat ne tigan pas ferigimit te pules dhe qepes qesim pier te zi dhe kreip dhe salc domatesh ose (pure domatesh) marrim nje limon dhe lekuren e limonite qesim ne tigan pastaj e perziejm mire e mire e lem per pak kohe te zihet ne ujin e vluar qe kemi qitur spagetit i marrim ia derdhim ujon e pastaj i kthejm ne en e pastaj tiganin me mishin e pules e qesim perbi spagetati perziejm mire e mire e pastaj jan te gashtme ti hajm (ju beft mire):)

Notes

me ver te kuqe shampanje e coca cola pepsi

Your rating: None Average: 2.9 (19 votes)