Rollad me krem banane

Summary

Yield
Prep Time1 hour
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

kjo edht nje recet embelsire shum e shishme provojeni edhe ju

Ingredients

  • 4 filgjana sheqer
  • 500 gurabija te bluara
  • 15 krem banane
  • 4 filgjona tomel
  • 1/4 e margarins
  • 100 gr qekollad kuzhine
  • 50 gr kokos

Instructions

E mer ni tengjere jo bashe te madhe e qet mi shporet i qet 4 filgjona tomel edhe 4 sheqeredhe 100 gz qekollad i len deri sa te shkrihet mir qekollada toni i mer gurabijat e blume ja qet mases i perzin mir e mer ni najllon e qet masen me guramija e shtjen mir ja qet krem bananet dhe shkon tuj e mbeshtjell se rollad e len ne frigurifet deri sa te ftofet pak ton e servon

Your rating: None Average: 3.9 (30 votes)