Recet me Mish Pule

Summary

Yield
Source

Nga pervoja ime

Prep Time5 minutes
KategoriaMish
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

Ushqim i lehte per kur te doni,Mish pule me sos kpurdhash

Ingredients

  • 1 kg mish pule
  • 1 hoplla (per gjellra)
  • 1 spec i kuq
  • 1 domate
  • vaj (sipas nevojes)
  • krip (sipas nevojes)
  • 2 lug qaji veget (ereza te perziera)
  • 5 lug gjelle kepurdha
  • 1 spec i verdhe
  • 1/4 qep

Instructions

Se pari ziejme mishin e bardhe te pules (1 komplet file pule)ne per 20 min,pastaj mishin e presim ne kube mesatare.
Ne 1 fortere paksa te fell,apo edhe ne 1 tenxhere,hedhim specin e kuq,domaten,specin e verdhe,dhe 1/4 qepe dhe VAJ.

Pasi te skuqet qepa,ia qesim dhe Mishin te cilin e kemi pergatitur me heret,dhe i lejme bashke,derisa mishi te merr ngjyr ari,veget dhe krip sipas deshires.

Nje 1 tenxhere tjeter qesim kepurdhat deri sa te fergohen,pastaj i qesim hoplla dhe i lejme te zihen deri sa te fitohet nje mas e dendur.

Ne pjaten per servirje qesim perberjen me mish,ndersa ne skaj te pjates hedhim nga Sosi me kpurdha.

Notes

Kjo do te jet e shijshme nese e kombinoni edhe me sallate.

Ju befte mire.

Your rating: None Average: 4.3 (30 votes)

u..ngopa

u..ngopa