Pure patate me qumesht

Summary

Yield
Source

Gjyshja ime

Prep Time20 minutes
KategoriaGjelle
RajoniJugu
RastiCdo Rast

Description

Pure patatesh me qumesht.

Ingredients

  • 10 kokrra patate
  • 4 luge gjelle gjalpe
  • 1/2 liter qumesht
  • 2 luge djathe kackavall i grire
  • kripe dhe piper sipas deshires

Instructions

Patatet i ziejm ne nje ene me uje me pak kripe.Pasi ziejn u kullojm ujin dhe po ne tenxhere fillojm ti shkermoqim shtojm qumshtin e ftohte dhe e leme te ziej derisa te marr trajten e pures por pak me e lengshme.Shtojm gjalpin dhe e heqim nga zjarri.I shtojm djathin kackavall dhe piperin sipas deshires.

Notes

Eshte shume e shijshme dhe e ushqyshme dhe per femij te vegjel.Shpresoj t´ju shijoj.Ju befte mire.

Your rating: None Average: 3.3 (56 votes)