Pure me patate

Summary

Yield
Source

nuk e them.

Prep Time20 minutes
KategoriaGjelle
RajoniShqiperia e Mesme
RastiCdo Rast

Description

eshte e shkurter por e mire.

Ingredients

  • 2 patate
  • pak djathe te bardhe
  • nje sasi e vogel vaj ulliri
  • 2 thelpinj hudhre

Instructions

patatet ua sugjeroj ti blini te verdha se jane me te shijshme

marrim patatet i ziejme pastaj ihedhim ne nje pjate i shtypim i hedhim pak djathe vaj ulliri dy thelpinj hudhre dhe receta u perfundua.

Notes

kjo pije shkon me leng frutash

Your rating: None Average: 3.4 (19 votes)