Pugaqe taman e kosoves

Summary

Yield
Source

nga mami i jem

Prep Time10 minutes
KategoriaVegjetariane
RajoniKosova
RastiDreke

Description

kjo osht buk pogaqe

Ingredients

  • 3 vez
  • 1 peciv
  • 1lug gjelle kryp
  • 1 luge kafeje me sode
  • 1 kg miell
  • tamel

Instructions

Ne enen e gatimit e qet miellin dhe ja qet krypen soden dhe peciven pastaj me ni en tjeter i qet vezet dhe tamlin dhe i perzin tamlin dhe vezet me ni lug dhe ja qet ngadal miellit dhe e mbledh formen si per buk nuk e ngjesh shum brumin dhe elyn tepsin me vaj furra duhet e jet e nxeht shum maximum temperatura e lart duhet te jet

Notes

ket recet mundesh me pregatit me tamel,por mundesh dhe me uje, natyral ose te gazuar.

Your rating: None Average: 3.7 (77 votes)