Puding me çokollatë

Summary

Yield
Source

gostivar

Prep Time15 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniMaqedonia
RastiCdo Rast

Description

ështe nje embelsire teper e mire

Ingredients

  • nje kg qumesht
  • nje pako puding
  • çokollate te nxehur
  • kakao 1 luge

Instructions

Ne nje tenxhere futni 4 gota ose 5 gota qumesht dhe vendoseni ne zjarr.Derisa qumeshti te nxehet ne nje pjate futeni pudingun dhe kakaon.Cokollaten shkrijeni ne zjarr.Nxirreni çokollaten dhe futjani pudingut me kakaon.perzijinim mire dhe futeni ne qumesht.pasi qumeshti te vloje futeni ne pjate.

Notes

Uroj te ju pelqeje!

Your rating: None Average: 4.8 (17 votes)