Puding

Summary

Yield
Source

E shishme

Prep Time15 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniVeriu
RastiMeze

Description

Eshte shume e shijshme dhe pergatitet lehte dhe per nje kohe te shkurter

Ingredients

Instructions

Si fillim e hellim pluhurin e pudingut ne nje ene te thelle . Shoni dy luge qumesht pastaj i perzieni e i perzieni deri sa masa te behet homogjene pastaj nderkohe vendosni nje ene ne zjarr e cila te permbaje 500 gram qumesht mundesisht pa yndyre dhe pasi qumeshti te ngrohet i hellim masen e pudingut . Para se te valoje i hellim edhe 2 luge sheqer dhe eperziejme per nje minut dhe pasi te jete gati e hellim neper format qe deshirojme dhe e leme ne ngriget ne frigorifer per rreth 2 ore dhe pasttaj ne varesi te deshires ne i hellim copa cokollate ose lulleshtrylle si do qe te jete do te mbetet e shijshme.

Notes

Do te na duhen 300 gram pluhur pudingu ,rreth 700 gram qumesht, 2 luge sheqer she cokollate ose luleshtrylle.

Your rating: None Average: 4 (90 votes)