Pite me molle

Summary

Yield
Prep Time15 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiDreke

Description

e shpejt dhe e shijshme

Ingredients

  • 5 ve
  • 10 luge te supes sheqer
  • 1 gote qumeshte
  • 1 gote vaj
  • 1 qese sheqer vanileje
  • 3 gota e gjysem miell

Instructions

5 vezet te tunden mire me 10 luge te supes sheqer,pastaj shtohet 1 gote qumesht dhe nje gote vaj.shtohet 1 qese sheqer vanileje dhe 3 gota e gjyem miell.lyhet tepsia me margarin,e zbrazim gjysmen e mases dhe pastaj qesim disa molle te grira ne grise.pastaj qitet siper pjesa tjeter e mases dhe futet te piqet ngadal rreth 45 minuta.

Notes

kjo embelsire eshte e qendrueshme

Your rating: None Average: 3.7 (151 votes)