Pilaf me Kallamare dhe karkaleca

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaFruta Deti
RajoniDiaspora
RastiDreke

Description

Kjo eshte nje recete rizoto me fruta deti

Ingredients

  • oriz 3 filxhane caji
  • kallamare 1 pako
  • karkaleca 1 grusht
  • majdanoz 7 tufa
  • hudher 7-8 thelpinj
  • vere e bardhe 1/2 gote
  • uje 6 filxhane caji
  • vaj ulliri

Instructions

Presim imtesisht majdanozin dhe hudhrat dhe i kavardisim ne vajin e ullirit, shtojme kallamaret e prere dhe karkalecat dhe i shuajme me veren e bardhe dhe shtojme edhe pak uje sa te ziejne. Me pas hedhim orizin dhe ujin dhe e leme derisa orizi te jete ziere plotesisht.

Your rating: None Average: 3.8 (68 votes)

tung ju perdhendes nga besa

27.9.2008 shum emir edhe te gjithve iu boft mir kio bakllav e shijeshmeh :d .

arsimi

jeni shum te mir dhe recetat jan te qelluara

e mir duket

heemmmmmmm

E njoh kete recete dhe mund

E njoh kete recete dhe mund te them qe rezultati eshte vertet shume i mire. E vetmja gje qe per mendimin tim nuk shkon me kete recete, eshte sasia e majdanozit. 7 tufa jane shume per mendimin tim. Une e bej me nje tufe majdanoz. Nje sasi me e madhe majdanozi mund edhe ti shtoj hidhesin e ti mbuloj shijen frutave te detit.