Petulla te shpejta

Summary

Yield
Prep Time45 minutes
KategoriaGjelle
RajoniDiaspora
RastiCdo Rast

Description

Kjo asht nje recet me kos

Ingredients

  • 3 vez
  • 1 luge kafeje me sode
  • 1 luge kafeje me kryp
  • 1-2 jogurta natural(kos)
  • miell

Instructions

Me nje en te gatimit i hudhni vezet dhe kosin me nje en tjeter te gatimit e hudhni miellin dhe soden -krypen pastaj filloni me ja hull kosin e perzir mr vez dhe e bini brumin si per buk e mbledhni formen

menirend e merni dhe e shtrini brumin e boni pet jo dhe shum te holl dhe e preni me gota format ose me thik

me nje en te thell e hudhni gjysem liter vaj dhe e nxeni vajin pasi te nxehet i hudhni petat e vogla dhe i fergoni deri sa te skuqen

Your rating: None Average: 4 (140 votes)

interesante si recete

interesante si recete

shum emri esht kjo recet ju

shum emri esht kjo recet ju lunshit duart kush e ka shkru se vet ekma provu po shum e mri dhe e shpjet