Petulla me mish te grire

Summary

Yield
Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaVegjetariane
RajoniRajon Tjeter
RastiCdo Rast

Description

keto jane petulla te skuqura ne vaj

Ingredients

  • miell
  • sode 1 luge kafeje
  • vezë 2 kokërra
  • kos
  • mish i grire 200 gr
  • qepe 3 kokra
  • erëza sipas deshires
  • salce domatesh

Instructions

PERGATITIM BRUMIN ME MIELL SODE KRIPE VEZE E KOS PASTAJ BEJME GJELLEN MARRIM QEPET I GRIJME E I SKUQIM ME VAJ DERISA TE TRETEN I SHTOJME MISHIN E GRIRE E SKUQIM PRAPE PASTAJ I SHTOJME SALCEN EREZAT E HUDHRA PASI TE JENE SKUQUR TE GJITHA I SHTOJME UJE E LEME TE ZJEJE E FTOJME GJELLEN BRUMIN E NDAJME NE KULECE TE VEGJEL DHE I HAPIM NGA PAK ME VAJ PASTAJM I MBUSHIM ME MISHIN E PERTGATITUR DHE I MBYLLIM ANE PASTAJ I SKUQIM NE VAJ

Notes

JU BEFTE MIRE PROVOJENI

Your rating: None Average: 3.5 (23 votes)