Peshk i Ferguar

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaMish
RajoniRajon Tjeter
RastiCdo Rast

Description

kjo eshte nje recete peshku te ferguar e mier

Ingredients

  • peshk 4-5 racione
  • vaj 2 filxhane kafeje
  • miell 2-3 luge gjelle
  • kripe sipas deshires
  • garniture sipas deshires

Instructions

peshkut te pastruar ose i prere ne copa racioni i hidhet kipe lyhet me miell ose skuqet ne lyre te nxehte >kjo eshte menyra me e thjeshte dhe qe perdoret me praktike . per ti dhene nje shije me te mire peshkut para fergimit i hidhet kripe leng limoni lyhet me miell dhe skuqet ose fergohet . peshku i ferguar sherbehet me qepe te njoma feta limoni sallate te stines .mire eshte qe peshku i ferguar te vihet ne pjatance duke e zbukuruar me gjethe sallate domate patate perime kastravec dhe feta limoni.

Notes

peshku i ferguar eshte i shijshem kur ai pergatitet dhe jepet i nxehte pasi ka shije te mire paraqitje dhe vlera te mira ushqimore

Your rating: None Average: 4.3 (18 votes)