PENGJIRE

Summary

Yield
Source

MAMI

Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniTradicionale
RastiFeste

Description

PENGJIRE ME SHERBET

Ingredients

  • 4 kokra vez
  • 4 gota sheqer
  • 1 gote vaj
  • pak kripe sa per lezet
  • miell farina
  • pak sode
  • 4 gota kos
  • 1 kile uje
  • 1 kile sheqer per sherbetin

Instructions

PERRZJEJME ME MIXER VEZET ME SHEQRIN PASTAJ I SHTOJME KOSIN E VAJIN I RRAJME MIRE DERISA TE TRETET SHEQERI DHE PASTAJ I SHTOJME MIELLIN PAK NGA PAK DERISA TRASHET PO JO SHUME, MESATARE PASTAJ I HEDHIM NJE LUGE SODE NE FUNE LYEJME TEPSINE ME VAJ E VEME TE PIQET PER SHERBETIN 1 KILE UJE 1 KILE SHEQER PENGJIRJA DUHET E FTOHTE SHERBETI I NXEHTE

Notes

BUONISSIMA

Your rating: None Average: 3.3 (73 votes)