patate me djath te bardh

Summary

Yield
Prep Time1 hour
KategoriaMish
RajoniKosova
RastiDreke

Description

kjo eshte nje recet me patate te ziera

Ingredients

  • 1 kg patate
  • djath 400 gr
  • krip
  • veget
  • 2 vez
  • 3 ose 4 lug miell
  • vaj per fergim

Instructions

Se pari i qerojm patatet dhe i ziejm me kryp pastaj i shtypim si per pure i lam pak te ftohen pastaj marrim me dor dhe i bejm ne form qofte ne mes i fusim pak djath ne nje pjat thejm vezet me pak kryp dhe veget i marrim patatet qofte i ngjyjm ne vez dhe ne miell qesim vajin ne fertere qe te nxehet dhe fillojm qe ti fergojm patatet me djath nga te dyjat anet deri sa te skuqen. besoj qe do tju pelqej ju beft mir nga BESA

Your rating: None Average: 4.1 (38 votes)