Paste qokollat ,,kasato,,

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

mbreslenese dhe shum e shijshme recet e ks

Ingredients

  • 150 gr sheqer
  • 500 gr qumesht
  • 1 margarin
  • 500 gr biskota te thyera
  • 200 gr arra te bluera
  • 100 gr qokolat per gatim
  • zhele bombone sipas deshires
  • 3 vez
  • 100 gr rrush te that

Instructions

Sheqerin e fergojm derisa te skuqet, mandej ia shtojme qumeshtin,margarinen,qokolaten.ne nje en tjeter verdhen e vezes e perziejm me mikser dhe ia shtojm masen qe kemi ber dhe e peziejm derisa te trashet. biskotat, arrat,rrushin.zhelet te ndara ne copeza te vogla i perziejm mir dhe ia shtojme masen e pregatitur me heret dhe prap i perziejm mir dhe ne funde vendosim ne nje en dhe e lem ne frigorifer te ftofet
ju beft mir.

Your rating: None Average: 4.5 (34 votes)