Pallacinka

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaVegjetariane
RajoniMaqedonia
RastiMengjes

Description

pallacinke

Ingredients

  • 3 veze
  • 300gr kos
  • 10 lug miell
  • 1 pecivo

Instructions

i rahim vezet me tel kuzhine dhe pastaj shtojm kosin miellin dhe pecivon pasi i rahim bashke keto i fusim ne nje tepsi te lyer me gjalp.e pjekim derisa te mer pak ngjyre dhe pastaj e heqim nga fura dhe e vendojm siper nje pecete te lagur dhe te shtrydhur mir.pastaj pallacinken e lyen sipas deshires me djath marmalat.....etje mbeshtjellim si rollad dhe e presim per tu servirur

Notes

provoheni dhe ju se behet shum shpejt saqe po ju erdhi nje mysafir pa telefonuar duke e ber kafen e pregatitni dhe pallacinken kur ta pini kafen e nxjerni nga fura ju befte mir

Your rating: None Average: 3.7 (29 votes)

shume ide e mire dhe e

shume ide e mire dhe e shpejte flm shume