Oriz i bardhe

Summary

Yield
Source

nag vet

Prep Time30 minutes
KategoriaGjelle
RajoniKosova
RastiDreke

Description

eshte oriz i bardhe

Ingredients

  • 1 koker qepe
  • oriz
  • vaj
  • vegete dhe tymian edhe nje spece te kuqe

Instructions

po me se pari e grin qepen edhe specin ekuqe ne kube te vegjla masnej ja shton masen e orizit dhe ja qet vegeten dhe tymianin pastaj ja shton pak uje per mu zi orizi pasta ja maron edhe nje sose per me hanger me i shishem orizin pra ju beft mire.

Your rating: None Average: 2.9 (17 votes)