Molto

Summary

Yield
Prep Time2 1⁄2 hours
KategoriaEmbelsire
RajoniJugu
RastiMengjes

Description

kjo eshte nje recet moltosh

Ingredients

  • 1kg-miell
  • 2 vez
  • nje filxhan caji qumesh
  • nje filxhan caji sheqer
  • 1 filxhan kafeje vaj
  • 1 filxhan kafeje maja

Instructions

Bejme brumin dhe e leme 12 ore te rije,me pas e ndajme ne copa,i bejme ne forme rethore copat e brumit dhe i mbushim me recel ose cokollate pasi i bejme ne forme roleje i fusim ne furre.

Notes

pjekja 200 grad

Your rating: None Average: 4.1 (179 votes)