Mish vici me laker

Summary

Yield
Source

nga gjyshja

Prep Time1 hour
KategoriaMish
RajoniJugu
RastiDarke

Description

nga korca

Ingredients

  • 100. gram vaj ulliri
  • 2 .flete dafine
  • 1 kokerr hudher
  • 1 kokerr qepe
  • 1 lakerr 600gr
  • piper i zi ,koker
  • krip (sipas nevojes)
  • 1 luge vere

Instructions

pasi skuqet qepa me mishin,idhet nje thelp hudher e grire,hidhet vera ,eleme mishin te zjet per 40 minuta,ne nje tenxhere tjeter e presim lakren ne copa te vogla e zjem 5 minuta pasi uji te kete mare vale,dhe e hedhim lakren me mishin 2 fletet e dafines e krripen e 15 minuta gjella eshte gati..

Your rating: None Average: 3.2 (29 votes)