Mish me patate dhe djath kackavall

Summary

Yield
Prep Time45 minutes
KategoriaMish
RajoniVeriu
RastiDreke

Description

Eshte nje recete teper e shijshme me te cilen do keni mjaft sukses.

Ingredients

  • 0.5 kg mish vici tul
  • 1 kg patate
  • 300 gr djath kackavall
  • vaj
  • kripe
  • piper
  • 1 gote uje

Instructions

grihen patatet ne forma te crregullta ne madhei mesatare dhe hidhen ne tenxhere me presion. siper hidhen copat e mishit dhe djathi kackavall i grire edhe ai ne copa mesatare. shtohet vaj, kripe, piper dhe nje gote uje dhe lihen te zihen ne tenxher me presion per rreth 35-40 minuta. sherbehet i ngrohte.

Notes

duhet patjeter ta gatuani ne tenxhere me presion.

Your rating: None Average: 2.9 (22 votes)