Mish derri me patate ne furre

Summary

Yield
Prep Time10 minutes
KategoriaMish
RajoniDiaspora
RastiDarke

Description

mish derri me patate nga renato elbasan

Ingredients

  • nje kile e gjysem mish derri
  • nje kile patate
  • nje kokerr e plote hudher
  • nje filxhan vaj ulliri
  • rosemarin
  • nje kokerr limon
  • kripe piper dhe rigon

Instructions

gjithmone e lajme mishin para se ta gatuajme.pastrojme patatet dhe i presim ne 4 ose 6 pjese dmth copa te medhaja.qerojme hudhrat.

hedhim vajin shtrydhim limonin.hedhim piperin rigonin kripen dhe rosemarin.hedhim uje derisa te mbuloje mishin dhe patate.e pjekim per 2 ore me nje temperature 200 grade.

Notes

shkon shume mire me nje vere te kuqe

Your rating: None Average: 4.1 (45 votes)