Midhje te mbushura

Summary

Yield
Source

e kam punuar vete

Prep Time1 hour
KategoriaFruta Deti
RajoniJugu
RastiCdo Rast

Description

kjo eshte nje recete peshku nga vlora e perpunuar pak ekthyer ne nje pjate klasike per raste te vecanta

Ingredients

  • 24 midhje ose 500g
  • 180ml uje
  • 60ml vaj ulliri
  • 1 hudher te prere
  • nje dore majdanoz te grire
  • 35g buke te grire
  • 3 domate te prera te vogla te vogla pasi eshte hequr lekura

Instructions

i zien midhjet ne uje te mbuluara per 3 min derisa te hapen i kullon pastaj i ndan ne mes nje pjes te guackes e mban nje e hedh ate qe mban do ta perdorni per te mbushur e merr mishin e midhjeve dhe e ve ne nje pjat dhe pastaj i hedh te gjitha ingredientet dhe i trazon mire e mbulon dhe e ve ne frigorifer per 30 min pastaj vendos nje midhje ne cdo guacke i vendose ne tepsi dhe i pjek ne furre ne temp 375 per 10-15min pastaj i vendose ne nje pjatance vezore mbi njera tjetren dhe jane gati per tu shijuar do tiu udhezoja qe kete pjate ta pregatisnit ne nje raste te vecante

Notes

kjo recete shkon me vere te kuqe brusko

Your rating: None Average: 3.9 (28 votes)