Makarona me sos

Summary

Yield
Source

Nga televizioni

Prep Time45 minutes
KategoriaVegjetariane
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

eshte shum e shishme

Ingredients

  • makarona
  • sos per makarona
  • 3 veze
  • djathe ose gjiz
  • mish 200gr i bluar

Instructions

Makaronat i fusim ne nje tengjere.Derisa te zihen pergatisim sosin.Sosin per makarona e fusim ne nje tengjere te vogel dhe e leme te zihet per 5-10 minuta.Marrim vezet dhe i thejme ne nje ene aty e qesim edhe djathin i perziejm.Pasi makaronat te jene zier e qesim mi te vezet dhe djathin.Sosit ja shtojme mishin e bluar.Ne fun pasi te jene zier makaronat me vezet dhe djathin mbi te e shtojme sosin dhe makaronat jane gati.Ju befte mir!

Notes

mundet edhe ma sos

Your rating: None Average: 3 (19 votes)