Kube snickers

Summary

Yield
Prep Time45 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniRajon Tjeter
RastiCdo Rast

Description

Kjo recete eshte nje embelsire e shkruar nga ola

Ingredients

  • gjysem kg kikirik te pjekur
  • 2 veze
  • 150 gr sheqer pluhur
  • 250 gr gjalpe
  • 150 gr biskota te grira
  • 150 gr cokollate
  • 3 luge mjalte

Instructions

hedhim ne mikser kikiriket e grire, vezet, sheqer pluhur dhe i perziejme. shtojme gjalpe dhe biskota.
Ne nje ene qelqi veme qese plastmasi dhe veme masen e pergatitur. e mbyllim me qese dhe e leme te ftohet.
pasi ftohet e kthejme enen dhe e presim.
hedhim cokollaten ne tenxhere dhe e skuqim me pak vaj.
siper mases hedhim mjalte dhe e lyejme. me pas e lyejme me cokollate. e presim ne kube dhe mbi cdo kub veme kikirik.

Your rating: None Average: 3.8 (9 votes)