Krofne

Summary

Yield
Source

recet e vjeter

Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaVegjetariane
RajoniKosova
RastiMengjes

Description

recet e thjesht por shum shijuese

Ingredients

  • uje sipas nevojes
  • miell
  • krip
  • rrites brumi
  • voj

Instructions

ne miell qesim krip ,rrites brumi dhe qesim uj deri sa te behet brum jo i holl ,e ngheshim me dor dhe e lem te vi per tridhet minuta .pastaj e marrim e ngjeshim me dor dhe e shtrim ne tavolin e prejm ne forma rrumbullake me got. ne nje en qesim voj dhe e nzejm pastaj i qesim aty format e i fergojm sa te skuqen ne te dyja anet.kjo sherbehet me reqel ose sipas deshires

Your rating: None Average: 2.9 (46 votes)