krem karameli me copa karameli dhe qokollate

Summary

Yield
Source

nga mamaja

Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

shume e shijshme nga kosova

Ingredients

Instructions

vezen bashk me 2 gota qumesht, 1 luge miell,1 luge kakao i rrahim mir ne mikser derisa te formohet mase brumi e lenget nese brumi nuk e merr ngjyren si karamel kakao diqka e tille at her i hedhim pak me shume kakao dhe e perziejme perseri, mases i hedhim ne fund copeza karameli dhe qokollate per gatim , normalisht pasi i kemi grire me thik qokollaten dhe karamelet ne copeza te vogla mund ta shoqeroni me kafe ose (per femijet)me leng. ju befte mire.

Notes

mos u shqetsoni si do dal se jau garantoj une pasi e kam provuar vet

Your rating: None Average: 3.8 (151 votes)